Na této straně naleznete všeobecné podmínky pro prodej veškerého našeho sortimentu, který zahrnuje hliníkové profily, trubky, spojky a konstrukce s tím spojené, včetně dílenských stolů, manipulačních vozíků, regálů a dalších produktů na míru. Snažíme se propojit výhody nákupu přes internet se zárukami založenými na existenci našeho "kamenného" obchodu.

I.

Ceny

V současné době již na českém i slovenském trhu zastupujeme více než 100 firem a můžeme tak nabízet rozsáhlý sortiment v různých variantách a cenových kategoriích. Díky dlouhodobé a úzké spolupráci s našimi dodavateli jsme si postupně zajistili opravdu exkluzívní podmínky, které nám umožňují nabízet naše produkty za ty nejnižší ceny.

UPOZORNĚNÍ: Společnost ENPRAG, s.r.o. si vyhrazuje právo na opravu ceny zboží před odesláním zboží, zjistí-li, že bylo zboží nabízeno za chybnou cenu. V takovém případě musí zákazníka o správné ceně informovat a ten musí s úpravou ceny souhlasit. V opačném případě nedojde k uzavření kupní smlouvy a objednávka bude dodavatelem stornována.

II.

Záruka

Zboží je chráněno dvouletou, tříletou, pětiletou, sedmiletou nebo desetiletou zárukou (podle jednotlivých druhů a výrobců). Záruka se nevztahuje na poškození zboží vlivem povětrnostních podmínek nebo vody u sortimentu určeného výhradně pro umístění v interiéru. Je důležité zajistit vhodné skladování zboží a minimalizovat jeho vystavení nepříznivým vnějším vlivům. V případě nejasností vám rádi poradíme prostřednictvím našich zkušených obchodníků.

III.

Doprava a služby

Zboží rozvážíme vlastními vozy s vlastními, odborně vyškolenými zaměstnanci. Dopravné neúčtujeme od hodnoty objednávky nad 1.000 Kč bez DPH (1.210 včetně DPH). Doprava zdarma pro objednávky nad 1000 Kč bez DPH platí pouze pro objednávky z eshopu. Nárok na dopravu zdarma zaniká, pokud byla z platné MO ceny poskytnuta jakákoliv sleva i přesto, že celková hodnota nákupu je stále vyšší než 1.000 Kč bez DPH. Pro objednávky do 1.000 Kč bez DPH je cena dopravy 300 Kč bez DPH.  Výjimku tvoří také výrobky s vysokou hmotností nebo velkého objemu, kde je doprava i s hodnotou nákupu nad 1.000 Kč bez DPH hrazena dle místa dodání. Zboží pak v případě vašeho zájmu na místě rozbalíme a zkontrolujeme, obalový materiál odvezeme - to vše jen za mírný poplatek. Účtujeme pouze vynášku a montáž podle náročnosti. Částečně také využíváme přepravní společnost PPL pro drobné zásilky, zboží větších rozměrů posíláme spediční firmou Toptrans.

IV.

Skladování

V případě, že zákazník z nějakého důvodu odmítne doručení zboží v dojednaném termínu nebo si ho včas neodebere, budeme po 5 pracovních dnech od tohoto termínu účtovat skladné 100 Kč bez DPH za 1 m² skladovací plochy za každý započatý den (tato částka zahrnuje skladné, manipulaci a administrativní činnost).

V.

Reklamace

V případě jakékoliv reklamace se obraťte na nás jako na prodejce, nejlépe písemně na e-mail obchod@kovotyp.sk.

DŮLEŽITÉ: Pokud po dodání objednaného zboží zjistíte jiné než zjevné poškození (pod neporušeným obalem), které je pravděpodobně způsobené přepravou, je bezpodmínečně nutné reklamovat toto poškození nejpozději do 3 pracovních dnů ode dne, kdy vám byla zásilka doručena. Současně vás žádáme o uchování obalu, ve kterém byla zásilka doručena a zaslání písemné informace o rozsahu poškození a fotodokumentaci na e-mail obchod@kovotyp.sk. Reklamace mechanického poškození tohoto druhu uplatněná po tomto termínu bude zamítnuta.

VI.

Odstoupení od smlouvy

Při nákupu přes internet máte právo vrátit zboží do 14 dnů od jeho převzetí bez udání důvodů. Toto právo není možné využít při nákupu zboží atypického, tzn. upraveného podle vašich požadavků, které bylo vyrobeno speciálně pro vás a není ho tedy možné prodat jinému zákazníkovi. Pokud jste již za právoplatně vrácené zboží zaplatili, bude vám částka vrácena v plné výši včetně nákladů vynaložených na distribuci (poštovné, balné, dopravné). Naší firmě již ale zákon neukládá povinnost proplatit i náklady spojené s vrácením zboží. Poučení a podmínky pro odstoupení od smlouvy i formulář ke stažení naleznete zde

V případě, že jste podnikatelem, tzn. právnickou osobou či osobou, která zboží objednala v rámci své podnikatelské činnosti nebo v rámci svého samostatného výkonu povolání, zákonná možnost Odstoupení od kupní smlouvy v průběhu 14 dní od nákupu se na vás nevztahuje.

POZOR! V případě vrácení zboží si firma Enprag vyhrazuje právo účtovat nebo odečíst z kupní ceny poplatek za opotřebení až do výše 100% fakturované částky (podle míry opotřebení, znehodnocení či poškození výrobku), neboť takto vrácené zboží již nelze následně prodat jako nové.

UPOZORNĚNÍ: Každá objednávka je podle Občanského zákoníku, § 544-545, zákon č. 40/1964 Sb. závazná. Pokud nebude objednávka zaslaná na dobírku zákazníkem vyzvednuta, bude požadováno uhrazení vzniklých nákladů na odeslání zboží a manipulační poplatek (tzv. smluvní pokuta) až do výše 500,- Kč. Odesláním objednávky souhlasíte s našimi obchodními podmínkami a smluvní pokutou v této výši.

VII.

Servis

Zajišťujeme jak záruční, tak i pozáruční servis. Na základě našich rozsáhlých zkušeností a dlouholetého působení v oboru jsme schopni poskytnout profesionální a spolehlivou servisní péči.

VIII.

Jak objednávat

Kromě klasické objednávky přes e-shop akceptujeme i všechny další možné formy objednávek. Poštou, e-mailem (obchod@kovovynabytek.cz), faxem i telefonicky. Objednávka na našem e-shopu je velmi jednoduchá, stačí postupovat podle instrukcí na obrazovce. Faxové číslo je 224 941 053, telefonicky se s námi můžete spojit na kterémkoliv z uvedených čísel: 273 134 828, 603 814 103. Pokud se nedovoláte nebo nebudeme schopni z jakýchkoliv důvodů objednávku přijmout, zavoláme vám zpět, hned jak to bude možné.

IX.

Platba

Platbu za zboží je možné provést převodem na účet se splatností 14 dnů (je možné dohodnout i jinak), na dobírku, hotově nebo platební kartou při převzetí zboží na prodejně a hotově nebo platební kartou při převzetí zboží od našich řidičů nebo od smluvního dopravce. Pamatujte prosím, že až do úplného zaplacení zůstává zboží stále naším majetkem.

X.

Dodací lhůta

Nejprodávanější zboží je stále dostupné na skladě v dostatečném množství. U zboží na objednávku platí dodací lhůta podle druhu zboží, která je uvedená u produktu v e-shopu. Pro zboží na míru může dodací lhůta záviset na různých faktorech, jako je kapacita skladu, složitost výroby či dostupnost materiálů. V případě těchto produktů se dodací lhůta obvykle pohybuje mezi 1 až 5 týdny, v závislosti na konkrétních okolnostech a požadavcích zákazníka.

XI.

Sklad

Objednané zboží je možné si i osobně vyzvednout přímo na adrese firmy, kde je zároveň i náš sklad (mapa zde). Termín prosíme avizovat předem, abychom pro vás mohli zboží připravit. 

XII.

Mimosoudní řešení sporu

Návod, jak řešit případný spotřebitelský spor mimosoudně, naleznete zde